Hocam ben daha yeni evliyim eşimle zaman zaman aramızda isteksizlik oluyor önceden böyle değildi ilgisiz davranıyor. Hocam ben eşimin ailesini ziyaret ettikten sonra çok uyumaya başladım sürekli bir uyku hali içinde ve kendimi huzursuz hissediyorum. Süreklide acaba eşim beni aldatıyor mu diye düşünüyorum lütfen yardım eder misiniz. Namaz kıldım kılarken de hüngür hüngür ağlamak geldi içimden, içim şuan çok rahat ama acaba büyümü yapılıyor diye düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz lütfen.

Değerli ziyaretçimiz, Eşinizin ailesinin size büyü yaptırdığını düşünüyorsanız mutlaka size böyle düşündürecek nedenler vardır. Ancak bu gibi konularda iyi zanda bulunma mısınız! Zira eğer elinizde böyle bir delil yoksa ve sadece içinizdeki şüphe ile böyle düşünerek bu sonuca varmamız yanlış olacaktır.

Birçok bayan eşinin ailesiyle bu gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda sadece içimizden gelen şüphelerle hareket etmemeliyiz. Çünkü eğer bu gibi şüphelerle aile hayatımıza yön verirsek gereksiz yere birçok sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Size tavsiyemiz yüce Mevla’mızın sizi her daim koruduğunu bilerek, düşünerek hayatınızı devam etmenizdir. Yüce Mevla’mız her kulunu korulduğu gibi sizi de koruyacaktır, bundan asla şüpheniz olmamalıdır.

Örneğin uykusuzluk çektiğiniz durumlarda yorgun olduğunuzu düşünmelisiniz, namazda ağlamanız ise gayet tabii bir durumdur. Zira Yüce Mevla’sına yaklaşan her kul huzura erişmekte ve gayri ihtiyari de olsa içindeki sıkıntıları göz yaşlarıyla yaratıcısına iletmektedir. Bu çok güzel bir durumdur ve her kul bu nimetten istifade etmelidir.

Unutmayın her müslüman akıl sahibidir bu gibi durumlarda duygularından çok aklı ile hareket etmelidir. Eşinizin sizi aldattığını düşünmeniz size huzursuzluktan başka bir şey getirmeyecektir. Sizin yapmanız gereken ise eşinizin sizi sevdiğini ve size değer verdiğini düşünmektir. Bununla birlikte içinizden gelen şüphelerle yaşamaktansa içinizdeki şüpheleri şüphe duyduğunuz insanlar ile paylaşmanız daha doğru olacaktıri Tabi bunu karşınızdaki insanı kırmadan, incitmeden usulünce yapmak gerekmektedir. Zira eşiniz sizin düşündüğünüz gibi biri olmayabilir ve hayatında sizi hiç anlatmamış olabilir. Sizin ciddi şüphelerinizle karşılaşınca onunda kalbi kırılabileceğini unutmayın. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun, ailenizden huzuru ve mutluluğu eksik etmesin inşallah.