İnsanların hayırlı bir evlilik kurabilmeleri için başvurmaları gereken nasip ya da kısmet açma duası gibi uygulamalar, birçok kişide etkili olmuş ve Alemlerin Rabb’i olan Yüce Allah da bu duaların hürmetine onlara hayırlı ve güzel bir evlilik nasip buyurmuştur.

  • İşte bu yazımızda evlenmek için dua arayan insanların hızlı ve acele bir şekilde evlenmelerine vesile olacak hayırlı ve denenmiş bir dua aktararak onların fazilet içinde yaşamalarını temin etmeye çalışacağız inşallah.

Bunu Cenabı Hakk’ın bize bahşetmiş olduğu ilim ile gerçekleştirip sizin de önünüzün açılmasını sağlamak bahtiyarlığına vasıl olacağız inşallah.

  • Evlenmek için dua oldukça hayırlı ve denenmiş bir uygulama olduğu halde böyle bir uygulamadan kaçınmak ve uzak durmak yerine bu uygulamayı kısa süre içerisinde ve acele ile gerçekleştirmek en faziletli olan davranış tarzıdır; çünkü Hazreti Peygamber, hayırlı işlerinizde acele ediniz, diyerek bize hayırlı işlerimizi hiçbir şekilde ertelemememiz gerektiğini beyan etmiştir.

Peki Nedir Bu ACİLEN EVLENMEK İÇİN OKUNACAK DUALAR:

En kısa zamanda hayırlı bir evlilik yapmak isteyenler için evlilik duası;

“Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Bu salavatı  her gün 51 kez okuyun.Allah isteyenlere en kısa zamanda hayırlı evlilikler nasip etsin.

Evlenmek isteyen kimseler “Allah’ım Senden seninde razı olduğun dünyam ve ahiretim için hayırlı bir eş diliyorum” diye niyet ederek.

sabah namazından sonra.

Her gün önce 11 salavat “Allahümme salli ala seyyidina ve ala ali seyyidina muhammed” veya bildiğiniz başka salavat veya en etkili olan “Salat-ı Münciye ” okunabilir.

Salat-ı Münciye;

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

Daha sonra 100 defa aşağıdaki Yasin süresi (36) ncı Âyet-i Kerim okunur.

“Subhânellezî halakal ezvâce kullehâ mimmâ tunbitulardu ve min enfusihim ve mimmâ lâ ya’lemûn(ya’lemûne).”

سُبْحَانَ الَّذِي خَلَقَ الْأَزْوَاجَ كُلَّهَا مِمَّا تُنبِتُ الْأَرْضُ وَمِنْ أَنفُسِهِمْ وَمِمَّا لَا يَعْلَمُونَ

Manası:” O Zat’ı İlah’i noksanlardan münezzehtir ki, yerin bitirdiklerinden ve insanların kendi nefislerinden ve bilmedikleri şeylerden nice çiftleri onların hepsini yaratmıştır.”

Ardından yine 11 salavat okunur.Dua edilir.

21 gün duaya kabul olacağına tam inanarak okumaya devam edilir.

Hayırlı bir evlilik isteyen kısmetin açılmasını dileyen kimse Yatsı namazından sonra

“Allahım Seninde razı olduğun hayırlı bir eş diliyorum Senden ” diyerek niyet ederek aşağıdaki dua tertibini okur.Canı gönülden inanarak duasını ederse inşallah Rabbimiz kabul eder.11 gün gün boyunca devam edilir.

Önce 11 salavat okuyoruz.Bildiğiniz kısa bir salavat olabilir veya salaten münciye okunabilir.Daha sonra Rabbimizin ” Muti ” ismi şerifi 11.000 defa okunur.

Acilen Evlenmek İçin Okunacak Dualar işe yarar mı ?

Ya Muti:

Mahlukatına lazım olan her şeyi veren.

Ya Muti sahih hadislerde geçen Allah’ın ismidir.

Sonunda 11 salavat okunur.

Yatsıdan sonra okunacak.

Hayırlı bir evlilik isteyen,kısmetinin açılmasını isteyen kimseler.

“Ya Rabbim bana hem dünyam hem ahiretim için,seninde memnun olduğun,senin yolunda olan hayırlı bir eş nasip et” okuyacağım R

Rahman süresi hürmetine diye niyet eder.

Daha sonra 11 salavat okur.

3 defa Rahman süresi okur.

11 salavat okur.

Bu duaya 21 gün devam edilir.

Kendisi okuyamayan annesi yada başka bir yakını da okuyabilir.

Hayırlı evlilik yapmak isteyen kimseler, her duada olduğu gibi önce Allah rızası kazanmak için duasına niyet eder,dua sonunda “Rabbim! okuduğum dua-süre veya Âyet-i Kerim hürmetine dünyam ve ahiretim için hayırlı ise şu dileğim,şu isteğim içinde okudum kabul buyur…amin ” diyerek dua eder.

Duaya başlamadan günahalardan temizlenmek maksadıyla en az 7 veya 70-yada 100 İstiğfar en az 7 yada 100 salavat okunur.Dua sonunda 3-7 veya istenirse 100 salavat okunur ki 2 salavat arası dualar geri dönmez.

Hayırlı bir kısmet,hayırlı bir eş için furkan süresi (74)’ncü ayeti her namazdan sonra 3 defa veya her gün 21 veya 41 defa okunabilir.

Furkan süresi 74 ncü Âyet-i Kerim;

وَالَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا

“Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen).”

“Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir.

Allah kabul etsin her kardeşimizin duasını Amin.